An Ji Bai Cha Čínsky zelený čaj

An Ji Bai Cha patrí medzi slávne a cenené čínske zelené čaje. Pre túto triedu čaju je príznačný ručný zber a spracovanie podľa tradičných postupov, ktorých výsled­kom je čaj harmonickej, sladkastej chuti a dlhotrvajúcou dochuťou.

C-ZN-001
In Stock
Nie je skladom
9,00 €
 

Charakteristika

Žiarivo zelené, krásne spracované lístky vydávajúce sýtu a príjemnú vôňu peče­ných gaštanov. V náleve je cítiť autentická vôňa zelených čajov z An Ji – jemná a sladká ako u čerstvého zeleného hrášku. Vo veľmi jemnej chuti je okrem čerstvosti a jemnej korenenosti prítomná aj tenká ovocná, skoro malinová sladkosť – nežná a jemná ovocná aróma. Aftertaste je výrazný, dlhý a sladký.

Detaily

Druh čaju Zelený čaj
Krajina pôvodu Čína
Provincia Če-ťiang
Oblasť An Ji
Dátum zberu 16. apríla 2011

Tip na prípravu čaju An Ji Bai Cha

 • 4 g
 • 1,5 dcl
 • 70-75 °C
 • 1-2 min
 • 3 a viac

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 70-75 °C, čajové lístky zalejte na 1-2 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj An Ji Bai Cha je vhodný na prí­pravu 3 a viac nálevov, pričom s každým ďalším nálevom nezabudnite predĺžiť dobu lúhovania o ½ min a mierne zvýšiť teplotu vody.

Zákazníci si tiež kúpili

Green Monkey Green Monkey Pi Lo Chun Pi Lo Chun Yunnan Mao Feng Yunnan Mao Feng Brita Maxtra patróny, bal. 2 ks

Bežná cena: 12,90 €

Special Price: 11,90 €

Brita Maxtra patróny, bal. 2 ks

Recenzie od zákazníkov

 1. Prekvapenie roka

  napísal/a Michal dňa 28. 6. 2011

  Po minulom roku, kedy som trpel nedostatkom kvalitného čaju, je pre mňa tento čaj skutočne niečím výnimočným.
 2. Spomienka na jar

  napísal/a Janka dňa 12. 6. 2011

  Veľmi svieži jarný čaj lahodnej, mierne sladkastej chuti. S ľahkosťou zvláda aj viac nálevov. Môj obľúbený čaj na ranné prebúdzanie za vychádzajúceho slnka.
Napíšte recenziu

Napíšte recenziu

Produkt An Ji Bai Cha