Maté Pampero, pražené Juhoamerický bylinný čaj

Maté je tradičný nápoj paraguajských indiánov. Pripravuje sa z listov cezmíny paraguajskej. Maté Pampero je oproti klasickému maté pražené, čo sa odráža na jeho aróme aj chuti.

C-MT-002
In Stock
Nie je skladom
1,50 €

Charakteristika

Maté je známe predovšetkým pre svoje povzbudzujúce účinky. Považuje sa za nápoj s jemnejšími účinkami ako má káva. Rozdiel je hlavne v tom, že ovplyvňuje tkanivo svalstva, nie centrálny nervový systém. Okrem kofeínu obsahuje, minerálne látky (horčík, vápnik, draslík, železo, kremík, fosfor a i.), vitamíny (A, B, C, E, betakarotén) a antioxidanty. Maté podporuje funkciu obličiek, zlepšuje látkovú výmenu, normalizuje hladinu cukru v krvi a posilňuje imunitný systém. Pitie maté taktiež tlmí pocit hladu a v dnešnej dobe sa táto vlastnosť využíva pri rôznych redukčných diétach.

Detaily

Druh čaju Bylinný čaj
Krajina pôvodu Brazília
Dátum zberu 2011

Tip na prípravu čaju Maté Pampero, pražené

  • 3-4 g
  • 1,5 dcl
  • 90-100 °C
  • 5-10 min
  • 1

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 3-4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 90-100 °C, čajové lístky zalejte na 5-10 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj Maté Pampero, pražené je vhodný na prí­pravu 1 nálevu.

Recenzie od zákazníkov

Pre tento produkt ešte nikto recenziu nenapísal. Staňte sa prvým, kto sa podelí o svoj názor.

Napíšte recenziu

Produkt Maté Pampero, pražené