Meng Ding Si Bei Xiang Čínsky zelený čaj

„Vôňa štyroch misiek“, zelený čaj z pohoria Meng Ding. Čaj v sebe ukrýva štyri vône, ktoré sa prejavujú postupne, s každým nálevom vystúpi do popredia jedna z nich.

C-ZN-007
In Stock
Nie je skladom
3,50 €
 

Charakteristika

Názov čaju odvodený z jeho charakteru s krásnou, intenzivnou, sladkou vôňou – čo ale nie je všetko, pretože v čaji sú ukryté vône štyri, ktoré sa prejavujú postupne, s každým nálevom vystúpi do popredia jedna z nich, ktorá v miske dominuje – preto „vôňa štyroch misiek“. Žiarivo žltý až žltozelený nálev je rezkej, ľahko zvieravej a silnej chuti s intenzívnou kvetovo-ovocnou stopou na podnebí a s pomaly doznievajúcou mierne korenenou dochuťou.

Detaily

Druh čaju Zelený čaj
Krajina pôvodu Čína
Provincia Sečuan
Oblasť Meng Ding Shan
Dátum zberu 19. apríla 2011

Tip na prípravu čaju Meng Ding Si Bei Xiang

 • 3-4 g
 • 1,5 dcl
 • 70-75 °C
 • 1-2 min
 • 2-3

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 3-4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 70-75 °C, čajové lístky zalejte na 1-2 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj Meng Ding Si Bei Xiang je vhodný na prí­pravu 2-3 nálevov, pričom s každým ďalším nálevom nezabudnite predĺžiť dobu lúhovania o ½ min a mierne zvýšiť teplotu vody.

Recenzie od zákazníkov

 1. Vrelo doporučujem

  napísal/a Slonovich dňa 31. 10. 2011

  Tento čajík sa mi dostal náhodou do rúk. V práci ma už nenapadne spraviť si kávu odvtedy. Je príjemne „nadupaný“, aktivizuje miernu eufóriu – teda aspon u mňa. Odporúčam každému, zvlášť, keď každá šálka je iná. :)
 2. Čaj môj každodenný

  napísal/a Michal dňa 28. 6. 2011

  Tak tento čaj by som mohol piť skutočne každý deň.
Napíšte recenziu

Napíšte recenziu

Produkt Meng Ding Si Bei Xiang