Pu-erh Classic, var. II Pu-erh tmavého typu

Strednolistý pu-erh z provincie Yunnan na juhu Číny. Táto varianta Pu-erh Classic je jemnejšia a delikátnejšia ako tiež dobrá, základná varianta. Čaj sa po zbere ukladá do dlhých radov a zalieva sa vodou, čo vyvoláva dodatočnú fermentáciu pri zvláštnom režime teplôt.

C-PU-006
In Stock
Nie je skladom
2,50 €

Charakteristika

Suché listy sú stredné, tvrdé a tmavo hnedé. Nálev je tmavo červenohnedý. Chuť je výrazná a silná, avšak nie trpká, dochuť jemne nasladlá, krátka. Pre pu-erhy je charakteristická zvláštna silná vôňa, ktorá ale nesmie byť nepríjemná. Oproti všeobecnému názoru o tom, že pu-erh má voňať zemito až zatuchlo, má tento čaj mať vôňu výraznú, no nie zatuchlú, ale ovocno príjemnú a sviežu. Staršie pu-erhy môžu voňať zemito, ale nie prachom a zatuchlinou (svedčí to potom len o nesprávnom uskladnení v príliš vlhkých podmienkach).

Pu-erh je taktiež oddávna známy vďaka svojim liečivým účinkom. Novodobé výskumy preukázali, že tento čaj znižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, napomáhá chudnutiu, priaznivo ovplyvňuje spánok, trávenie, dobre zaháša smäd, má antibakteriálne účinky a pomáha vylučovať jedy (škodlivé látky a toxíny) z tela. Preto sa pu-erhom v Japonsku a krajinách západnej Európy hovorí „čaje krásy, večnej mladosti“ v USA „fatburner“ atď.

Nami ponúkaný základný Pu-erh Classic, var. II vyležal už pár rokov, chuť má preto veľmi jemnú, a vôňu čistú.

Detaily

Druh čaju Pu-erh, dodatočne fermentovaný čaj
Pu-erh typu Shu (tmavý typ)
Krajina pôvodu Čína
Provincia Yunnan
Dátum zberu 2010

Tip na prípravu čaju Pu-erh Classic, var. II

  • 3-4 g
  • 1,5 dcl
  • 100 °C
  • 2-5 min
  • 1-2

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 3-4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 100 °C, čajové lístky zalejte na 2-5 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj Pu-erh Classic, var. II je vhodný na prí­pravu 1-2 nálevov, pričom s každým ďalším nálevom nezabudnite predĺžiť dobu lúhovania o ½ min.

Zákazníci si tiež kúpili

Gunpowder Gunpowder Brita Elemaris XL, biela

Bežná cena: 39,90 €

Special Price: 35,90 €

Brita Elemaris XL, biela
Mo Li Hua Cha Wu Lu Mo Li Hua Cha Wu Lu Yunnan Mao Feng Yunnan Mao Feng

Recenzie od zákazníkov

Pre tento produkt ešte nikto recenziu nenapísal. Staňte sa prvým, kto sa podelí o svoj názor.

Napíšte recenziu

Produkt Pu-erh Classic, var. II