Pu-erh Classic, var. II Pu-erh tmavého typu

Strednolistý pu-erh z provincie Yunnan na juhu Číny. Táto varianta Pu-erh Classic je jemnejšia a delikátnejšia ako tiež dobrá, základná varianta. Čaj sa po zbere ukladá do dlhých radov a zalieva sa vodou, čo vyvoláva dodatočnú fermentáciu pri zvláštnom režime teplôt.

C-PU-006
In Stock
Nie je skladom
2,50 €

Charakteristika

Suché listy sú stredné, tvrdé a tmavo hnedé. Nálev je tmavo červenohnedý. Chuť je výrazná a silná, avšak nie trpká, dochuť jemne nasladlá, krátka. Pre pu-erhy je charakteristická zvláštna silná vôňa, ktorá ale nesmie byť nepríjemná. Oproti všeobecnému názoru o tom, že pu-erh má voňať zemito až zatuchlo, má tento čaj mať vôňu výraznú, no nie zatuchlú, ale ovocno príjemnú a sviežu. Staršie pu-erhy môžu voňať zemito, ale nie prachom a zatuchlinou (svedčí to potom len o nesprávnom uskladnení v príliš vlhkých podmienkach).

Pu-erh je taktiež oddávna známy vďaka svojim liečivým účinkom. Novodobé výskumy preukázali, že tento čaj znižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, napomáhá chudnutiu, priaznivo ovplyvňuje spánok, trávenie, dobre zaháša smäd, má antibakteriálne účinky a pomáha vylučovať jedy (škodlivé látky a toxíny) z tela. Preto sa pu-erhom v Japonsku a krajinách západnej Európy hovorí „čaje krásy, večnej mladosti“ v USA „fatburner“ atď.

Nami ponúkaný základný Pu-erh Classic, var. II vyležal už pár rokov, chuť má preto veľmi jemnú, a vôňu čistú.

Detaily

Druh čaju Pu-erh, dodatočne fermentovaný čaj
Pu-erh typu Shu (tmavý typ)
Krajina pôvodu Čína
Provincia Yunnan
Dátum zberu 2010

Tip na prípravu čaju Pu-erh Classic, var. II

  • 3-4 g
  • 1,5 dcl
  • 100 °C
  • 2-5 min
  • 1-2

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 3-4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 100 °C, čajové lístky zalejte na 2-5 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj Pu-erh Classic, var. II je vhodný na prí­pravu 1-2 nálevov, pričom s každým ďalším nálevom nezabudnite predĺžiť dobu lúhovania o ½ min.

Zákazníci si tiež kúpili

Brita Elemaris XL, biela

Bežná cena: 39,90 €

Special Price: 35,90 €

Brita Elemaris XL, biela
Mo Li Hua Cha Wu Lu Mo Li Hua Cha Wu Lu Yunnan Mao Feng Yunnan Mao Feng Brita Marella Cool, modrá

Bežná cena: 20,50 €

Special Price: 19,90 €

Brita Marella Cool, modrá

Recenzie od zákazníkov

Pre tento produkt ešte nikto recenziu nenapísal. Staňte sa prvým, kto sa podelí o svoj názor.

Napíšte recenziu

Produkt Pu-erh Classic, var. II