Pu-erh Superior Pu-erh tmavého typu

Vyššia trieda čaju pu-erh, v ktorej je odrazená jeho jemná, delikátna chuť, pripo­mí­najúca lahodnosť orieškov a vo vôni cítiť sladkosť yunnanských ovocných stromov. Čaj vydrží viac nálevov. Odporúčame.

C-PU-002
In Stock
Nie je skladom
3,50 €

Charakteristika

Suchý list je menší, rovnomerne zvinutý a patrí k vyššej triede. Vôňa je presne taká akú má správny pu-erh mať, je v nej cítiť čerstvosť a sladkosť yunnanských ovocných stromov. V chuti je cítiť lahodnosť orieškov, sladkokyslosť sušeného ovocia, dochuť je dlhá, jemná a príjemná. Pu-erhy sú schopné „spolupracovat“ s časom, vďaka čomu sa nekazia, ale len dozrievajú a postupom času sa zlep­šujú. Dozrievanie im potom len pridáva na jemnosti, ale taktiež aj na sile – čaj vydrží viac nálevov. Náš Pu-erh Superior už má za sebou tri roky dozrievania.

Detaily

Druh čaju Pu-erh, dodatočne fermentovaný čaj
Pu-erh typu Shu (tmavý typ)
Krajina pôvodu Čína
Provincia Yunnan
Dátum zberu 2007

Tip na prípravu čaju Pu-erh Superior

  • 3-4 g
  • 1,5 dcl
  • 100 °C
  • 2-5 min
  • 2-3

Nechajte zovrieť okolo 1,5 dcl prefiltrovanej vody. Kým voda dosiahne bod varu pripravte si 3-4 g čajových lístkov. Je dobré ak vodu odstavíte tesne predtým ako začne silno bublať. Keď má približne 100 °C, čajové lístky zalejte na 2-5 min.

S dobou lúhovania ale aj množ­stvom čajových lístkov sa nebojte experimentovať kým nenáj­dete pomer, pri ktorom vám chuť čaju najviac vyhovuje. Čaj Pu-erh Superior je vhodný na prí­pravu 2-3 nálevov, pričom s každým ďalším nálevom nezabudnite predĺžiť dobu lúhovania o ½ min.

Zákazníci si tiež kúpili

Mini Tuo Cha Mini Tuo Cha Brita Maxtra patróny, bal. 2 ks

Bežná cena: 12,90 €

Special Price: 11,90 €

Brita Maxtra patróny, bal. 2 ks
Meng Ding Mao Feng Meng Ding Mao Feng Pu-erh Classic Pu-erh Classic

Recenzie od zákazníkov

Pre tento produkt ešte nikto recenziu nenapísal. Staňte sa prvým, kto sa podelí o svoj názor.

Napíšte recenziu

Produkt Pu-erh Superior